Yaşam Alanlarınızı Farklı Boyutlara Taşıyoruz.

Bina Sağlamlık ve Dayanıklılık Raporu

Binanın depreme karşı dayanıklı olması inşaat aşamasında halledilmesi gereken bir sorundur. Ancak mevzuatların yürürlüğe girmesinden önce inşa edilen yapılar için riskler halen devam etmektedir. Bunun içinde deprem dayanıklılık testleri yapılmalı ve yapılan testlere göre de depreme dayanıklılık raporu düzenlenmelidir. Sonuçlarına göre bina güçlendirme çalışmaları yapılmalıdır.

İnsan hayatı değerlidir.

İnsanın en doğal hakkı da YAŞAMA HAKKI’dır.

Depreme dayanıklılık raporu nasıl alınır?

Binanın sağlam ve dayanıklı olduğuna ilişkin teknik rapor nereden alınır. Burada bina dayanıklılık raporu nasıl alınır sorularınıza cevap bulacaksınız.

Serbest İnşaat Mühendisliği kısaca SİM Belgesi sahibi inşaat mühendisleri ile mühendislik firmaları Depreme Dayanıklılık Raporu hazırlayabilirler.

Depreme dayanıklılık raporu nereden alınır?

Her hizmetin bir fiyatı olduğu gibi elbette Depreme dayanıklılık raporu fiyatı da harcama kalemlerinizden biri olarak yer alacak. Depreme dayanıklılık raporu fiyatı firmalara göre değişkenlik göstermektedir. 1.500 – 4.500 TL arasında sahip olabileceğiniz bu rapor için daha fazla ücret talep edecek fırsatçılara da şans vermemek gerekir. Süslenmiş cümleler kuran, herkesin merdiven altı kendisinin profesyonel olduğu ve kendisine mecbur olduğunuz algısını oluşturmaya çalışan fırsatçılara karşı dikkatli olunuz.

Veya ücretsiz danışmanlık alınız.

Depreme dayanıklılık raporu veren firmalar şehir dışı ve şehir içi çalışmaktadır. Yani Türkiye’nin neresinde olursanız olun bu hizmeti alabilirsiniz.

Sizlerde Bina Sağlamlık ve Dayanıklılık Raporunuzu bizlere ulaşarak detaylı bilgi alarak belgenizi alabilirsiniz.